Interviews ... my dialogues 

A dialog has always been the best way to communicate! This is why I like interviews so much. As a starting point of this section I interviewed Polish friends living in Shanghai (China). Most of them are women, some work, some do not work, some do voluntary jobs, some simply enjoy their stay in this spectacular town.

 

Welcome and enjoy your reading !

Author: Olga Celmer,
Title: "The Celmers in Shanghai"

Czy w Chinach rzeczywiście jedzą księżyc?

May 05, 2018

Wywiad z Elżbietą Łatanik

Pochodzi z Lidzbarka Warmińskiego, 20 tys. miasta w województwie warmińsko-mazurskim, w którym znajduje się m.in.: gotycki zamek biskupów warmińskich z XIV w. Od ponad 4 lat mieszka w Szanghaju (Chiny) wraz z mężem i dwójką dzieci: Martynką (14 lat), Adasiem (10 lat) gdzie przyjechała w ramach kontraktu męża. Uczy się języka chińskiego, maluje, fotografuje i zachwyca chińską kulturą i sztuką każdego dnia coraz bardziej. To ona zawsze tonuje burzliwe dyskusje na temat chińskich zachowań nie do końca rozumianych przez przyjezdnych.  Z wielkim zapałem odkrywa nowe miejsca i jest „środowym przewodnikiem” po zakątkach Szanghaju dla grupy polskich ekspatek. 

Azja Express z Anią Szczełkun

February 11, 2018

Wywiad z Anną Szczełkun

 

- Alek urodził się w Wietnamie 8 lat temu, a Mikołaj w Niemczech 10 lat temu. Teraz mieszkamy w Szanghaju – mówi Anna Szczełkun. Zawsze radosna, uśmiechnięta, blondynka o niebieskich oczach, farmaceutka, mama dwóch chłopców. Lubi fotografię i lubi być fotografowana. Już czwarty rok mieszka w Szanghaju. To właśnie od niej pierwszej, zaraz po przyjeździe do SH, usłyszałam zapytanie: „a może jakaś kawka?”. To ważne usłyszeć takie zapytanie kiedy nie zna się ani jednej osoby, a bez ludzi nie potrafi się żyć. 

Please reload

COPYRIGHT NOTICE

All of the contents herein, unless otherwise noted, are copyrighted by Magdalena Krzyzanowska-Celmer. No part of this site, or any of the content contained herein, may be used or reproduced in any manner whatsoever without a written consent of the copyright holder. For inquires on using or citing any of the content contained herein, please contact the author: magdalena.krzyzanowska@ducopoint.com , and or magdalena.krzyzanowska@mkccoaching.com

© 2018 by Ducopoint Consulting. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now